Крем против акни

Крем против акни

Во составот на овој природен крем се вбројува и маслото од каранфилче кое е препорачливо за проблематична кожа, особено зафатена со акни. Кремот делува против бактеријата propionibactericum acnes, која истите ги предизвикува. Има стимулативни својства со кои го забрзува дотокот на крв во површинските слоеви на кожата. Антиоксидансите присутни во маслото ги отстрануваат слободните радикали кои се штетни за ткивата и органите. Клучна состојка на маслото е eugenol, но богато е и со флавоноиди, витамини А и Ц и минерали: калциум, калиум, железо, фосфор, натриум. Благодарение на овие состојки маслото од каранфилче има антибактериски, противгабични, антисептички, стимулативни својства.
Се чува на ладно место.

Производот моментално не е достапен.

Тегла − 
30
mL

180,00ден.

Пробавте ли Крем против акни? Вашето мислење ни е важно.

0/5