Ѓомлезе

Ѓомлезе

Класично традиционално ѓомлезе   - најстариот производ на македонската традиција.

 Едноставните состојки надополнети со традиционалниот начин на подготовка и љубовта да се пренесе традицијата го прави ова печиво посебно.  

Кој не пробал ѓомлезе, не знае што пропуштил!

 

-Се изработува во тепсија 50ка и препорачливо е да биди насечено на 60 парчиња но на ваше барање има повеке можности.

-Производот се доставува во нова хартиена амбалажа.

-состав (брашно тип 400,кисело млеко,сол,вода и масло).

-Ако е посно (брашно тип 400,кисела вода,сол,масло).

 

Пакет

850,00ден.

Минимум дозволена количина за нарачка е 1 × 

ПОПУСТ

за количинско купување

купете

1

по цена од

850,00ден.

Пробавте ли Ѓомлезе? Вашето мислење ни е важно.

5/5