Масло за брада

Масло за брада

Производот составен е од внимателно одбрани масла, а секое од нив, со своите карактеристики го дополнува ефектот. Во основата е бадемовото масло, чија лесна текстура го прави многу нежно за кожата и за брадата. Тајната на лековитоста е есенцијалната линолна киселина sterol. Бадемовото масло придонесува за омекнување на влакното на брадата, без да предизвика несакано пукање на врвовите. Рицинусовото масло е едно од најпопуларните состојки во маслото за брада. Брзо продира во кожата под брадата и помага во ублажувањето на сувата и грубата брада. Има одредени својства кои го отстрануваат првутот, го контролираат јадежот и го поттикнуваат растот на влакното. Присутноста на маслото од семки од грозје, само ја потврдуваат вашата сигурност дека посегнувате по врвен производ.
Ова масло е адстрингент, што значи дека кожата под брадата ќе биде здрава, затегната и идеално тонизирана.

− 
50
mL

300,00ден.

Пробавте ли Масло за брада? Вашето мислење ни е важно.

5/5