Крем за лице со смил

Крем за лице со смил

Крем за лице со смил, цветот кој никогаш не венее. Позната како имортела, или „бесмртна“, оваа билка добила репутација дека има моќ да ги избрише трагите од времето на лицето, односно дека дејствува против брчките и ја ревитализира и обновува уморната и зрела кожа. Смилот има способност да ги ублажи видливите брчки, да ја чува кожата од прерано стареење, делува на производството на колаген и ја подобрува микроциркулацијата. Погоден е за употреба на сите типови на кожа.
Состав: смил, шеа путер, кокосово и масло од семки од грозје, ружина вода, пчелин восок.
Се чува на ладно место.

Тегла − 
30
mL

180,00ден.

Пробавте ли Крем за лице со смил? Вашето мислење ни е важно.

3.8/5